מה זה CCK ומתי צריכים את זה?

מתוך ג'ומלה! ישראל - וויקי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

למי שמכיר CCK (או לא) בודאי יודע שראשי התיבות הן: Content Creation Kit, כלומר, ערכה ליצירת תוכן. המטרה העיקרת של הקונספט הוא לבנות סוגי תוכן שונים שלרוב מורכבים יותר ממה שקיים באופן טבעי במערכת.

במערכת ג'ומלה התוכן המרכזי הוא המאמרים ובאופן טבעי כוללים: שם המאמר, , כותב המאמר, תאריך כתיבת המאמר, גוף המאמר ועוד. מי שזקוק לתוכן מורחב/מורכב יותר מהקיים בג'ומלה, כמו למשל תוכן שיש בו גם שדה מיוחד עם תמונה (לא מדובר על המיקום העיצובי או אופן התצוגה) שבו מזין התוכן חייב להזין תמונה באותו שדה, יהיה חייב 'להרחיב' את התוכן הקיים בדרך כלשהי - CCK הוא כנראה הפתרון.

במערכת ניהול תוכן אחרות, למשל דרופל, ניתן בעזרת מודול ה-CCK לעשות הרבה יותר דברים מהרחבה של תוכן, כמו למשל לבנות רשימת תכנים ולהציגם באיזורים מסויימים וזאת בעיקר בגלל המבנה הבסיסי (והשונה מזה של ג'ומלה) של תצוגת תכנים במיקומים שאינם האיזור המרכזי. בג'ומלה, ניתן לעשות זאת עם מודולים אשר פשוט יציגו תוכן מתוך רכיב מסויים (למשל, רכיב המאמרים המובנה, או רכיב בCCK שמכיל את התכנים המורכבים שלך).


המסקנה היא שאף פעם לא חייבים CCK, בטח שלא כאשר רוצים להשאיר דברים פשוטים ולא מורכבים. לרוב ניתן למצוא רכיב יעודי שכבר מכיל את מבנה התכנים שאנו זקוקים לו (ליצירת אינדקס, קטלוג מוצרים או גלריית תמונות).